Dlaczego warto inwestować w nieruchomości?

poradyJeżeli zastanawiasz się, jaka forma oszczędności lub inwestycji, zapewni Ci największe zyski, my jesteśmy w stanie doradzić Ci jedno – inwestycję w nieruchomości. Oczywiście form inwestowania pieniędzy jest wiele – lokaty bankowe, giełda czy zakup dzieł sztuki, jednak nieruchomości to jedyny sposób na pewne i duże zyski.

Pewnie zastanawiasz się, dlaczego akurat nieruchomości są aż tak korzystną formą oszczędzania i zarabiania pieniędzy? Głównym powodem jest bezpieczeństwo inwestycji. Kupując mieszkanie, garaż, apartament czy dom, masz pewność, że zainwestowane pieniądze zwrócą się z nawiązką. Trzeba będzie poczekać na to kilka lat, ale na pewno wydatek się opłaci. Mimo wciąż rozwijającego się rynku nieruchomości, popyt na mieszkania nie maleje. Mieszkania były wynajmowane i kupowane nawet w czasach kryzysu, więc nie musisz się martwić, że zakupiona nieruchomość będzie stała nieużytkowana. Jeżeli zakupisz nieruchomość, praktycznie od razu możesz z niej czerpać realne zyski. Jeśli zakupiłeś nieruchomość na kredyt i od razu po zakupie zdecydujesz się na wynajem powierzchni, masz praktycznie spłacany kredyt przez najemcę. A jeśli lokal jest tani w utrzymaniu i ma wysoki standard to możesz nawet zarobić więcej niż wynosi comiesięczna rata kredytu.

Nieocenioną korzyścią inwestycji w nieruchomości jest zabezpieczenie kapitału. Zakup mieszkania lub domu to korzyść kilkupokoleniowa – żywotność budynku sięga czasami kilkudziesięciu lat, a grunt na którym jest postawiona jest wieczny. Odpowiednio zabezpieczona i ubezpieczona nieruchomość to pewna inwestycja na dziesiątki lat. Nawet w przypadku czynników zewnętrznych, właściciel jest zabezpieczony.

Doradcy finansowi są zdania, że nieruchomość to jedyna forma oszczędzania i inwestowania pieniędzy, która opiera się inflacji. Zakupione przez Ciebie mieszkanie czy dom najpewniej nie straci na wartości, ale wręcz zwiększy swoją wartość. Jeśli po kilku latach zdecydujesz się na sprzedaż nieruchomości, za zarobione pieniądze będzie Cię stać na zakup dwóch lokali. Biorąc pod uwagę to, że nieruchomość zarabia na siebie od samego początku i dodając do tego korzystną jej sprzedaż, okazuje się, że zainwestowanie pieniędzy w nieruchomość to najbardziej opłacalne rozwiązanie.

Aby być uczciwym, trzeba też wymienić wady inwestycji w nieruchomości. Musisz pamiętać, że grunty są niepodzielne. Kupując mieszkanie, musisz je sprzedać w całości. Nie możesz więc wcześniej odzyskać części pieniędzy. O nieruchomość trzeba też dbać – co kilka lat konieczny jest niewielki chociaż remont, dochodzą do tego koszty konserwacji, napraw. Powinieneś mieć też na uwadze, że zwrot kosztów inwestycji będzie odczuwalny za kilka lat. Jak dobrze się postarasz od samego początku, inwestycja będzie na siebie zarabiać, a Ty nie będziesz nic dokładał. Jednak w przypadku innych lokali czy gruntów, na zyski trzeba poczekać kilka lat.

Jednak, podsumowując temat, wychodzi na to, że inwestycja w nieruchomości ma dużo więcej zalet niż wad. Mimo wszystko obawiasz się skąd wziąć fundusze na zakup mieszkania czy domu? Niepotrzebnie. Pamiętaj, że kredyty hipoteczne są cały czas dość tanie, a także możesz skorzystać z trakcyjnych programów oferowanych przez Państwo, np. „Rodzina na swoim” lub „Singiel na swoim”. Zawsze też możesz rozpocząć od niewielkiej inwestycji, jak np. garaż. Szybko przekonasz się, że inwestowanie w nieruchomości naprawdę się opłaca.

Wyszukano za pomocą poniższych zapytań:

  • czy warto inwestować w nieruchomości